FUNDACJA

Bike Planet jest fundacją działającą w sferze pożytku publicznego od 2014 roku. Zajmujemy się tworzeniem tras rowerowych, zaplecza treningowego dla zawodników, organizacją imprez tematycznych i promocją regionu z nowej perspektywy – z perspektywy roweru, oczywiście.

Działania Bike Planet skierowane są do osób uprawiających kolarstwo górskie, bądź dopiero zainteresowanych tą aktywnością. Dążymy do spopularyzowania kolarstwa jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu dla każdego bez względu na wiek czy posiadane umiejętności…

Chcemy nie tylko budować trasy rowerowe ale przede wszystkim pomagać rowerzystom w realizowaniu ich marzeń dlatego mamy nadzieję, że oprócz lokalnej społeczności zachęcimy również odwiedzających nasz region turystów, żeby wsiąść na rower!

„Budowanie tras rowerowych” to z Naszej perspektywy modernizacja i przystosowanie części nieużywanych i zarośniętych ścieżek leśnych, które najczęściej odwiedzane są przez amatorów sportów motorowych. Specyfikacja nowoczesnych rowerów górskich pozwala na „bezpieczne” poruszenie się w coraz cięższym terenie dlatego ta forma rekreacji zdobywa duże uznanie coraz większej liczby odbiorców.

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych wolontariuszy możemy zrealizować wizję Karpacza jako „Miasta przyjaznego rowerom” i dać wybór turyście czy zwiedzać region pieszo, autem czy może właśnie na rowerze.

Powstanie sekcji sportowej i infrastruktury to możliwość uprawiania sportu czy rekreacji na wysokim jak na region poziomie. Karpacz jako gmina turystyczna powinna stawiać na rozwój rekreacji ruchowej. Zimą narty i snowboard a latem… ROWER